Social freezing. Objednajte sa ❄️.

Staňte sa darkyňou + Darček 🎁.

Social freezing. Objednajte sa ❄️.

Staňte sa darkyňou + Darček 🎁.

Liečba neplodnosti

IVF

Cyklus IVF trvá približne jeden mesiac odo dňa, keď začnete užívať lieky, až po tehotenský test.

IVF

Čo je IVF?

Oplodnenie in vitro (IVF) je asi mesačný cyklus, v ktorom sú stimulované vaše vaječníky. Jednoduchým chirurgickým výkonom v celkovej anestézií sa odoberú Vaše vajíčka, ktoré sa následne oplodňujú. Oplodnenie je proces, ktorý použitím špeciálnych chirurgických postupov pomáha spermiám oplodniť vajíčko.

Oplodnené vajíčko alebo embryo sa následne implantuje do maternice jednoduchým procesom, ktorý nevyžaduje anestetikum. Môžete alebo nemusíte mať prenesené čerstvé embryo. 14 dní po prenose embrya sa vykoná krvný test, ktorým sa zistí, či postup viedol k tehotenstvu.

auto_graph

Heading

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

pie_chart_outline

Heading

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

návšteva v repromedice

Čo pri IVF môžete očakávať?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare.

done

Proces stimulácie (1. – 13. deň)

Budete si aplikovať hormonálne injekcie na stimuláciu vašich vaječníkov, aby sme získali čo najviac vajíčok. Počas tohto obdobia - zvyčajne 10-14 dní - budete pravidelne chodiť na folikulometriu a krvné testy, aby sme sledovali vašu reakciu na lieky a podľa potreby upravili dávkovanie. Na ukončenie stimulačného obdobia si aplikujete spúšťaciu injekciu, ktorá umožní vašim vajíčkam dokončiť dozrievanie. Stáva sa to asi 36 hodín pred odberom vajíčok.

done

Odber vajíčok a odber spermií (14. deň)

Jednoduchým chirurgickým výkonom v celkovej anestézií Vám lekár odoberie vajíčka. Očakávať môžete miernu bolesť, ale väčšina žien sa na druhý deň vráti k bežným aktivitám. V rovnaký deň ako prebehne odber vajíčok, sa od partnera odoberie vzorka spermií. Po získaní vajíčka a odbere spermií embryológ umiestni vajíčka a spermie do inkubátora na oplodnenie, alebo oplodní zrelé vajíčko metódou ICSI. Výsledné embryo sa nechá vyvíjať 3 až 5 dní a jeho kvalita sa dôkladne monitoruje.

done

Transfer embryí (19. deň)

Približne 3-5 dní po odbere sa embryo prenesie späť do vašej maternice. Na presun nepotrebujete sedatívum – trvá to len niekoľko minút a zvyčajne je tam minimálny nepríjemný pocit. Embryá, ktoré sa neprenesú, môžu byť zmrazené pre budúce použitie. Poznámka: Ak sa vyžaduje dodatočný genetický skríning vašich embryí, možno budete musieť medzi odberom a prenosom počkať až jeden mesiac.

done

Tehotenský test (14 dní po transfere embrya)

14 dní po prenose odporúčame urobiť tehotenský test z krvi, aby ste zistili, či sa z embrya vyvíja plod.

done

Intímna asistovaná reprodukcia

Prečo Repromedica?

Príjemné prostredie

Ľudský prístup

Expertná liečba

Referencie

Referencie našich rodín

Pomáhame vám objaviť šťastie ukryté v umelom oplodnení...

“Kliniku Repromedica môžem len odporučiť. Vďaka tomuto úžasnému tímu máme doma našu krásnu a zdravú dcérku. Samozrejme sa to nepodarilo na prvý raz, ale s tým treba rátať nakoľko ani klinika nemá “zázračný prútik”, ktorý vie všetko vyriešiť. Takže určite, keď potrebujete pomôcť a túžite po bábätku tak by Vaše kroky mali smerovať do ReproMedici.”

Denisa

Google recenzia

“Ďakujem za úžasný, ľudský, láskavý a citlivý prístup a naozaj VIP starostlivosť...po predchádzajúcich zlých skúsenostiach s klinikou Gyn-fiv, som bola veľmi príjemne prakvapená...❤❤❤”

Martina

Google recenzia

“Veľká spokojnosť s prístupom pani doktorky, nemám pocit, že by ma do čohokoľvek tlačila. Naopak, s pokojom prebrala všetky možnosti a ich plusy a mínusy. Bezproblemové objednanie na presný čas a bezproblémové parkovanie.”

Michaela

Google recenzia

“Veľká spokojnosť. Vďaka klinike čakáme prvé bábätko. Ďakujeme a môžeme len odporúčať.”

Katka

Google recenzia

“Perfektný prístup a ochota personálu na klinike. Určite odporúčam!”

Viera

Google recenzia

“Ďakujeme celému tímu Repromedica, že sa naše dievčatko narodilo po prvej implantácii!
Bez nich by to nešlo.”

Jozef

Google recenzia

Kontaktujte nás

IVF

V prípade záujmu a nezodpovedaných otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

Ďakujeme! Vaša správa bola úspešne zaslaná!
Niečo sa nepodarilo! Skúste prosím formulár vyplniť ešte raz.
Ďakujeme! Vaša správa bola úspešne zaslaná!
Niečo sa nepodarilo! Skúste prosím formulár vyplniť ešte raz.
Ďakujeme! Vaša správa bola úspešne zaslaná!
Niečo sa nepodarilo! Skúste prosím formulár vyplniť ešte raz.
Návštívte Nás
Budeme sa na vás tešiť

Nájdete nás pri Horskom Parku na Búdkovej 26. Klinika aj komfortné parkovanie sa nachádzajú v smere od Bratislavského Hradu na Patrónku.

ReproMedica, s.r.o.

Búdkova 26
811 04 Bratislava
Slovenská republika

Otváracie hodiny

Pon-Pia: 7:00-15:30

IVF

Často kladené otázky

Nižšie nájdete odpovede na najčastejšie otázky od našich pacientov. Ak sme na niektorú zabudli, kľudne sa nám ozvite.

Čo je selekcia spermií MACS?

MACS (MAGNETIC-ACTIVATED CELL SORTING) -METÓDA SELEKCIE SPERMIÍ.

(MACS) je efektívny spôsob výberu funkčných spermií a zvýšenie miery tehotenstva.

MACS® ART Annexin V System bol navrhnutý pre selektívne odstránenie defektných, aj keď morfologicky nerozlíšiteľných buniek zo vzorku pacienta. Proces začína magnetickým označením poškodených spermií, ktoré následne prechádzajú separačnou kolónou, kde sú selektívne zachytávané. Intaktné žijúce spermie, ktoré nevykazujú známky fragmentovej DNA, pretečú kolónou a sú zbierané pre ďalšie použitie (ICSI alebo kryokonzervácia).

Priamy zisk spermií pripravených pre fertilizáciu predstavuje kľúčovú výhodu oproti tradičným DNA fragmentačním testom, pri ktorých pacient získa len nepraktickú informáciu o percente poškodených buniek.

Čo je IVM?

IVM – in vitro maturácia oocytov

Predstavuje odber nezrelých oocytov z nestimulovaných resp. minimálne stimulovaných vaječníkov. Dozrievanie oocytu a získanie jeho schopnosti oplodnenia sa dosahuje v laboratórnych podmienkach.

Indikácie:

  • u pacientok, kde klasickou stimuláciou nie je možné získať zrelé oocyty
  • u pacientok s vysokým rizikom hyperstimulačného syndrómu
  • u pacientok s polycystickými ováriami (PCOS)
  • u pacientok s veľmi diferencovaným rastom folikulov v rámci jednej stimulácie
  • u pacientok po ovariálnej chirurgii
Čo je monitoring embryí?

ME – Monitoring embryí

Neinvazívny kontinuálny monitoring embryí je metóda v kultivácii embryí in vitro, ktorá umožňuje sledovať vývoj embryí bez nutnosti kontrolovať ich vývoj pod mikroskopom mimo inkubátora. Umožňuje ich nepretržité sledovanie na monitore. Selekcia najvhodnejšieho embrya na transfer je efektívnejšia a tým zvyšuje šancu na úspešné tehotenstvo.

Hlavné výhody ME sú:

  • minimalizácia manipulácie s embryami, čo znižuje riziko ich poškodenia
  • neustály prehľad o stave všetkých embryí
  • presná regulácia CO2, O2 a kontrola teploty počas kultivácie embryí
  • presná dokumentácia stavu embryí

Táto pomerne nová metóda zavedená v asistovanej reprodukcii prináša dokonalejší výber embryí vhodných k prenosu do maternice a zvyšuje percento otehotnení po liečbe. Na permanentný monitoring embryí využívame prístroj EmbryoScope.

Čo je kultivácia embryí?

Kultivácia embryí v laboratórnych podmienkach býva najčastejšie 2 až 5 dní odo dňa punkcie vaječníkov.

Pri väčšom počte embryí je pre výber morfologicky najlepšie sa vyvíjajúce embryo štandardná päťdenná kultivácia, ktorá umožňuje kontrolu a následnú selekciu najvhodnejších embryí na transfer (= prenos do maternice).

Pokiaľ je počet embryí nízky (2 – 3 embryá) a tie už vykazujú rozdielny vývoj na začiatku kultivácie, je možné preniesť embryá do maternice druhý alebo tretí deň kultivácie.

Čo je ET – Embryotransfer?

Embryotransfer – prenos embryí do maternice je pre pacientku nenáročný bezbolestný výkon podobný bežnému gynekologickému vyšetreniu. Embryá sú zavedené do dutiny maternice tenkým transferovým katétrom.

Čo je KET – Kryoembryotransfer?

KET alebo transfer rozmrazených embryí prebieha rovnako ako embryotransfer. Príprava pacientky na KET spočíva v hormonálnej stimulácii sliznice maternice, kontrolovanej ultrazvukom. Embryá sú rozmrazené, zhodnotí sa ich kvalita a po krátkodobej kultivácii sú tenkým transferovým katétrom vkladané do dutiny maternice.

Čo je AZH?

AZH – asistovaný zonálny hatching

Mikromanipulačná technika, pri ktorej sa na malom mieste naruší obal (zóna pellucida) embrya. Pre uhniezdenie embrya v sliznici maternice je nutné vycestovanie embrya zo zóny pellucidy, ktorou je po celý čas kultivácie chránené. V niektorých prípadoch môže dôjsť k zlyhaniu implantácie embrya z dôvodu príliš tvrdej zóny pellucidy. Pomocou laserového lúču dôjde k šetrnému narušeniu obalu a uvoľneniu cesty pre embryo. Pri AZH nie je možné embryo poškodiť.

Čo je EmbryoGlue®?

EmbryoGlue® je médium používané na prenos embryí do maternice, ktoré obsahuje okrem všetkých dôležitých živín, potrebných pre optimálny vývoj embryí, aj látku zvanú hyaluronan vo vyššej koncentrácii. Hyaluronan sa prirodzene vyskytuje vo vyššej koncentrácii vo folikulárnej tekutine ako aj v tekutine vo vajíčkovodoch a v maternici, kde vytvára prostredie so zvýšenou viskozitou. Nezávislý výskum preukázal vyššie šance na otehotnenie, ak sa použije pri prenose embryí do maternice kultivačné médium EmbryoGlue® v porovnaní s médiom s nízkou koncentráciou resp. bez obsahu hyaluronanu. EmbryoGlue® je použiteľné pri prenose embryí všetkých vývojových štádií od dvojdňových embryí až po blastocystu nezávisle na tom, či ide o prenos čerstvých alebo mrazených embryí.

Čo je PGS/PGD?

PGS – preimplantačný genetický screening

PGS je hľadanie akejkoľvek zmeny v genetickej výbave embrya. S využitím danej metódy kontrolujeme celú DNA po jej veľkých úsekoch. Pri PGS sa využíva technika Fluorescenčnej in situ hybridizácie (FISH), ktorá umožňuje analyzovať obmedzený počet chromozómov 5 resp. 8, najčastejšie tých, ktorých odchýlky v počte vedú k samovoľnému potratu alebo k narodeniu dieťaťa s vážnym genetickým postihnutím (napríklad Downov, Patauov a Edwardsov syndróm). Metóda FISH je vo veľkej miere nahrádzaná metódou array CGH (tzv. mikročipy), vďaka ktorej je možná analýza všetkých chromozómov pričom k samotnému oplodneniu prichádza prirodzene (tzn. dochádza k samovoľnému splynutiu spermie a vajíčka).

Indikácie:

  • vek pacientky nad 37 rokov
  • opakované neúspešné IVF cykly
  • opakované spontánne aborty
  • partner s ťažkou poruchou spermiogramu
  • predchádzajúca onkologická liečba u jedného z partnerov

PGD – preimpantačná genetická diagnostika

V prípade PGD ide o hľadenie konkrétnej genetickej zmeny. To znamená je určená rodičom, ktorí sú nositeľmi prestavby genetického materiálu medzi chromozómami (translokácie, delécie, a pod.). Táto technika umožňuje výber embrya, ktoré danú prestavbu nenesie.

Preimplantačná genetická diagnostika monogénových ochorení

Genetické vyšetrenie embryí, ktoré je určené pre páry, ktoré majú známu genetickú odchýlku a zvýšené riziko narodenia dieťaťa s genetickou záťažou. Predpokladom využitia tejto metódy je to, že ochorenie je testovateľné na génovej úrovni, inak povedané musí byť v rodine známa špecifická zmena génu (mutácia), ktorá je za ochorenie zodpovedná (cystická fibróza, spinálna muskulárna atrofia, Duchennova svalová dystrofia, Huntingtonova choroba).

Zabudli sme na vašu otázku?

Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám na všetko odpovieme.

Kliknutím na „Súhlasím“ súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom zariadení na zlepšenie navigácie na stránke, analýzu používania stránky a pomoc pri našom marketingovom úsilí. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.